Skip links

Yükseköğretim Bakanlığı,Reformdan Sorumlu Başbakan Yrd ve Eğitim Reformu

Daha önce Genel Başkanımız Vahdet ÖZKOÇAK’ın yapmış olduğu yorumlar ve atmış olduğu tweetleri doğrular nitelikte açıklama geldi.

 

NTV canlı yayınında konuşan eski Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, reformlardan sorumlu yeni bir başbakan yardımcılığı oluşturulacağını söyledi.

Açıklama NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanı Lütfi Elvan’dan geldi.
Bakanlık sayısının artırılacağını düşünmediğini söyleyen Elvan şu ifadeleri kullandı:
“Bakanlıklarımız gözden geçirilecek. Tüm bakanlıklar değil ama bazı bakanlıklar gözen geçirilecek. Bunun için bir yasal değişiklik gerekiyor. Bir yenilik olarak özellikle kamu yönetimi alanında yeni bir başbakan yardımcılığı oluşturulması düşünülüyor.
Reform ve görev gücü altında, reformlardan sorumlu bir birimin oluşturulması düşünülüyor. Bu reformların izlenmesi sağlanacak. Bir başbakan yardımcısının önderliğinde bu reformlar tekter teker hayata geçirilecek.

Hükümet programımızdan birkaç gün sonra bire eylem planını vatandaşlarımızla paylaşacağız. Özellikle ilk 3 aylık süreçte daha çok yasal düzenleme gerekmeyen, bir yönetmelikle, Bakanlar Kurulu kararıla gerçekleşebilecek olan vaatlerimiz olmak üzere icraatlarımız olacak. Tabii ki bazı yasal düzenlemelerde yapacağız. Adalet ve demokratikleşme alanında bir reformumuz var.

Eğitim alanında bir reformumuz olacak.

Kamu yönetimi alanında reformlarımız olacak. Kamu maliyesi alanında ve bir reel ekonomide köklü değişim adı altında bir reform alanımız olacak.

Kaynak: http://www.ntv.com.tr/turkiye/reformlardan-sorumlu-yeni-basbakan-yardimciligi-olusturulacak,GU1BKn36AkK5RgJBNzdpuw?_ref=infinite