Skip links

ÖGESEN yine hayali gerçekleştirdi. YÖK Kanunu kabul edildi: #50d33aOldu

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmekte olan Yükseköğretim Kanunu ile Bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi kabul edildi.

Tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık eğitimi yapmakta olanlar ve bu eğitimlerini tamamlamış olanlar hariç; tezli yüksek lisans veya doktora, sanatta yeterlik eğitimine devam eden veya bu eğitimlerini tamamlamış araştırma görevlileri, düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 6 ay içinde talep etmeleri halinde kadrolarının bulunduğu üniversite tarafından araştırma görevlisi kadrosuna atanacak.

ÖGESEN olarak,  ÖYP  de yaptığımız kararlı tavrımız ve çalışmalarımızla almış olduğumuz hakları şimdi de,  akademinin fidanlığı dediğimiz akademinin geleceği araştırma görevlilerinin 50d kadrosundan 33a kadrosuna geçişlerini tüm engellemelere karşı çıkmalara rağmen inançla çalışarak gerçekleşmesini sağladık. Bu yolda bizle beraber çalışan emeği geçen herkese teşekkür ederiz.  Tüm öğretim elemanlarımıza hayırlı olsun.

 

ÖGESEN, zaman içerisinde ülkemizde hak ettiği yeri kaybeden akademisyenliğin ve eğitim öğretim çalışanlarının yeniden hakkettiği değeri kazanması, öğretim elemanlarının özlük haklarının korunması ve iyileştirilmesi, mobbing ile mücadeleye destek olunması amacıyla kurulmuştur. ÖGESEN, bu kazanımları elde edebilmek için bütün kanuni ve hukuki haklarını sonuna kadar kullanarak başta üyeleri olmak üzere tüm öğretim elemanları ve eğitim öğretim çalışanlarına destek olmayı ilke edinir.

ÖGESEN’e üye olarak bizlere destek verebilir, sorunlarınızın çözüme kavuşması noktasında hukuksal destek alabilirsiniz.