Skip links

ÖGESEN Maliye Bakan Yardımcısı Sayın Abdullah Erdem Cantimur İle Görüştü

ÖGESEN ilk görüşmesini #akademikzam konusunda en önemli kurum olan Maliye ile yaptı..!

ÖGESEN olarak Genel Başkanımız Sayın Vahdet Özkoçak başkanlığındaki, kurucu üyelerimiz Sayın Atahan Toğay, Sayın Tolga Özençel ve Sayın Mehmet Demir’den oluşan 4 kişilik heyetimiz ilk görüşmesini Maliye Bakan Yardımcısı Sayın Abdullah Cantimur ile yaptı..

Sayın Cantimur tarafından makamında çok sıcak karşılanan heyetimiz görüşmede, artık akademisyenlerimizin dayanma gücünün kalmadığını, maliyeden gelecek olur ile #akademikzam ‘ın çok kısa bir sürede halledilebileceğini karşılaştırmalı örnekler vererek ifade ettiler. Yeni nesil akademisyenlerin, 2023 hedeflerimizin hayata geçirilebilmesi ve teminatı olabilmesi için, mali şartlarının geliştirilmesi gerektiği konusunda hemfikir olduğumuz sayın Cantimur: “#akademikzam talimatının çok önce verildiğini, bu işin gecikmiş olduğunu, #akademikzam ‘ın takipcisi olacağını ve Sayın Bakan’a konuyu açacağını” iletti. Cantimur, Akademisyen maaşlarının gerçekten çok düşük olduğunu ve bu şartlarda rahat çalışma imkanının bulunmadığını belirtti. Torba yasa konusunda ise, Madenciler hariç hiç bir kesimin özlük ve mali haklarının gündeme gelmediğini zaten bu tür konuların genelde torba yasa şeklinde değil ayrıca gündeme geldiğini belirten Cantimur, meclisin açılmasının ardından Ekim ayının kritik olduğunu ve meclis kapalı iken de Siyasiler ve Bürokratlar ile gerek sosyal medyadan gerekse de fiilen temaslarımızı sürdürmemiz gerektiğini ifade etti.

Konuşma içerisinde, uzun zamandır derneğimiz ve faaliyetlerimizden de haberder olduğunu ileten Cantimur, başta sosyal medya olmak üzere her alanda sesimizin çok gür ve net duyulduğunu ifade ederek doğru yolda olduğumuzu heyetimize iletti. Kendileri ile bayram sonrasında tekrar bir araya gelebileceğimizi ve Genel Başkanımızı bir gelişme olduğunda direkt cep telefonundan bilgilendireceğini belirterek makamlarından ayrıldık.

Sayın Cantimur’a desteklerinden ötürü teşekkür eder ve desteklerinin devamını bekleriz.