Skip links

Yeni 2547 Sayılı Kanun Çalışmamızı Forumumuzda Tartışıyoruz..!!

Bildiğiniz gibi Genel Başkanımız yeni bir 2547 yazılabilmesi için başlattığımız çalışmamızı dün itibari ile meclisimize sunmuştu. Bizde forumumuzda taslağımızı paylaşarak, eklenmesi ve düzeltilmesi gerekenler noktasında siz değerli akademisyenlerimizin görüşlerini bekliyoruz. 
GENEL GEREKÇE
2547 sayılı kanun, YÖK’ün varlığı ve akademi hakkında birçok sorunun gün yüzüne çıktığı ve ciddi şekilde tartışıldığı şu günlerde, belki de en acil şekilde revize edilmesi gereken 2547 sayılı kanundur.

Mevcut Yükseköğretim kanunu birçok sorunu bünyesinde bulundurmaktadır ve içerisinde olmayan birçok iyileştirme de yapılmalıdır. Bütün bu sorunları tek tek çözüme kavuşturmak, mevcut ağır bürokrasi içinde belki de yıllar alabilir. Bu durum 2547 sayılı yüksek öğretim kanununun, bütün paydaşlardan, özellikle de akademisyenlerimizden, görüş alınarak baştan yazılması ile rahatça aşılabilir.

Bu bağlamda ÖGESEN, kendi üzerine düşen görevi yerine getirmeye çalışmakta ve yeni yükseköğretim kanunu için çalışmalar yapmaktadır. Siyasilere, bürokratlara ve bütün ilgililere ilettiğimiz çalışmalarımızın dikkate alınmasını umuyor, akademinin büyük sorunlarının tek seferde ortadan kalkmasını istiyoruz

ÖGESEN

Not: Genel Gerekçe ve Madde Gerekçeli Taslak 2547 Ektedir. Görüşlerinizi bekliyoruz.

http://ogeder.org/forum/calismalar/yeni-2547-sayili-kanun-calismamizi-forumumuzda-tartisiyoruz-t4303.0.html