Skip links

ÖGESEN Genel Başkanı Özkoçak Tokat’ta

Öğretim Elemanları Sendikası (ÖGESEN) Genel Başkanı Vahdet Özkoçak, üyelerle ÖGESEN Gazi Osman Paşa Üniversitesi Temsilciliğinin düzenlemiş olduğu yemekte bir araya geldi. Üyelerle sohbet edip onları bilgilendiren Genel Başkan Özkoçak “Akademisyenin halinden ancak akademisyen anlar, bu sebeple ÖGESEN olarak akademisyenlerin sıkıntılarını biliyoruz” dedi.ÖGESEN (Öğretim Elemanları Sendikası) Genel Başkanı Vahdet Özkoçak Tokat’ta idi. ÖGESEN ve ÖGEDER Genel Başkanı Vahdet Özkoçak Tokat’a Genel Başkan seviyesindeki ilk ziyaretini gerçekleştirdi. Ziyareti kapsamında Gaziosmanpaşa Üniversitesinde temaslarda bulunan Özkoçak’a ÖGESEN Gaziosmanpaşa Üniversitesi işyeri temsilcisi Arş. Gör. Eray Sabancı ve fakülte temsilcileri Arş. Gör. Recep Taş ile Arş. Gör. Osman Nuri Aslan eşlik etti.
Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ileten Özkoçak, akademinin “sözleşme problemi, 2547 sayılı kanunun tekrar şekillenme süreci, mobing, 50d araştırma görevlilerinin mağduriyetleri, Akademik dil” gibi önemli sorunları üzerine görüş alış – verişinde bulundu.
Özkoçak ve beraberindeki heyet ayrıca Fen – Edebiyat Fakültesi, İktisadi – İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile Enformatik Bölümünde akademisyenler ile bir araya gelerek temaslarda bulundu. Akşam 18:00 ‘da akademisyenlerimiz ile yemekte biraraya gelen ÖGESEN heyeti fikir alış – verişinde bulunarak temaslarını düzenlenen yemekte GOÜ üyeleriyle paylaştı.
AKADEMİNİN EN ÇOK KONUŞULAN YÜZÜ
Henüz bir yıllık bir sendika olan Öğretim Elemanları Sendikası (ÖGESEN) hakkında kısa bilgiler verin ÖGESEN Genel Başkanı Vahdet Özkoçak “Türk Akademisinin ve Akademisyenlerin sorunlarının son dönemlerde giderek artması üzerine Öğretim Elemanları Derneği (ÖGEDER) olarak faaliyete başlayan ve daha sonra ÖGESEN olarak yoluna devam eden Öğretim Elemanları Sendikası, #akademikzam, #akademikuzmanazam, #akademikdil, #50dsorunu, #sözleşmesorunu, #akademikmobbing gibi çok önemli sorunlar üzerinde yaptıkları çalışmalar ile kısa sürede akademinin en çok konuşulan yeni yüzü olmayı başardı” dedi.

 

ogeder.org/forum/genel-haberler/ogesen-genel-baskani-ozkocak-tokatta-t5343.0.html