Skip links

Kahramanların Fedakârlıkları Unutulmayacak…

Aziz milletimiz, tarih boyunca defalarca kahramanlık destanlarına imza atmış, her seferinde özgürlüğüne ve istikbaline göz diken güçlerin oyunlarını boşa çıkarmıştır. 15 Temmuz, 249 şehidimiz ve binlerce gazimiz ile bu destanlar arasında yerini almış, milletimizin özgürlüğüne göz diken hain terör odaklarının sonunun nasıl olacağını kanıtlamıştır. Terör örgütlerinin hainlikleri, milletimizin iman dolu göğsünde sönecek ve bizi birbirimize daha sıkı kenetleyecektir.

FETÖ’nün alçakça halkın üzerine sıktığı kurşunlar ve Yüce Meclisimizi bombalaması asla unutulmayacaktır. 15 Temmuz, hangi siyasi görüşten olursa olsun darbe illetine ve hainlere karşı direnen insanlarımızın birliğinin ve demokrasimizin sağlam temellerinin kanıtı olarak hatırlanacaktır. Eğitimciler olarak gelecek nesillere aktarılması gereken bu bilincin sorumluluğunu taşıyor ve milletimize karşı kini bitmeyen bu şer odaklarını başarısız kılmaya devam etmek için çalışıyoruz.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü özelinde, bugüne kadarki şehit veya gazi tüm kahramanlarımızı saygı ve minnet ile anıyor, bize emanet ettikleri bu cennet vatana sahip çıkacağımıza söz veriyoruz.

 

Dr. Vahdet ÖZKOÇAK
Genel Başkan