Skip links

#akademikuzmanazam da Birlik Kazandı Sağduyu Kazandı.

Dün akşam saatlerinde TBMM den bilgi geldi ”Vahdet hocam gözünüz aydın.”O kadar mutlu oldum ki sevinçten direkt linki paylaştım. Ama içeriğine bakınca -3481 i gördüm. Başından beri ”ya hep ya hiç” diyen ben ve ekibim, değerli üyelerimiz bunu kabul edemezdik. Hemen #akademikuzmanazam ile yola koyulduk. O kadar başarılı oldu ki bugün TBMM de ziyaretlerimde tweetler ve e postalar konuşuluyordu. Bu beni de gururlandırdı.

Dün önemli görüşmeler yaptım. Öncelikle basından destek istedim. Sağolsunlar artık bize o kadar aşinalar ki hemen desteklerini gösterdiler. Hatta yarın çıkacak haberlerimiz bile var. Sonrasında Akademik camia. Sn YÖK Başkanımıza, Sn Yusuf Ziya hocama (kendisi Polonya’da), Rektörüm Sn Prof Dr. Erkan İBİŞ’e ve Rektör Yrd. Sn Prof. Dr. Kasım KARAKÜTÜK’e ve 10 a yakın Mv ve danışmanına ulaştım. Aslında dün gece bir haber almıştım. Ama paylaşamadım çünkü doğruluğu kesin olmayan bilgi vermemek bazen ama biz Sendikalar için her zaman sorun oluyor. Bugün de teyit ettim. Gece 3 sularında artık tweetlerden bitap düştüm ve sabaha bıraktım adımları.

İlk görüşmem Sn Prof.Dr. Zuhal TOPÇU oldu. Kendisi gerçekten bir Akademisyen Anne. İnanın mükemmel bir Akademik kimliği var. Sağduyulu ve sabah sözü verip öğlene gerçekleştirdi. Tabii benden önce ulaşan Uzman hocalarımız da olmuş kendisine tebessüm ile anlattı. Zaten sonrası malum TBMM de bayram havası.

#akademikuzmanazam konusunda Sn Naci Bostan’ın duruşu bizleri mutlu etti ancak destek olan diğer Mv. de Yasama olarak herkesin Akademisyenleri sahiplendiğini gösterdi. Bu konularda desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim. Tek ricam bu birliktelik bozulmasın. Bir olalım birlik olalım hep birlikte dirlik olalım. #akademikuzmanazam birlik olmanın sağduyunun eseri. Saygılarımla.