Skip links

Akademik Sorunlar YÖK Başkanına Sunuldu

ÖGESEN Genel Başkanımız Vahdet Özkoçak bugün akşam üzeri YÖK Başkanımız Prof. Dr. Yekta Saraç ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Sohbet ortamında yaklaşık 40 dk süren görüşmede başkanımız tarafından akademinin önemli sorunlarına yönelik bir rapor sunuldu.. Sunulan rapor üzerinde başkanımız tarafından madde madde görüş bildirildi ve yeni yasama döneminde raporumuzdaki maddelerin çalışılacağı konusunda görüş birliğine varıldı..

Sunduğumuz rapora oldukça olumlu yaklaşan YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, #akademikdil, #akademikaskerlik ve üniversite seçimlerine tüm akademik personelin oy kullanması konularına da oldukça olumlu yaklaştı ve bu sorunların çözümü noktasında çalışmalar yapılabileceğini belirtti..  #50dsorunu ‘nun çözümü içinde güzel haberlerin gelmesi yakın..

YÖK Başkanımıza, duruşu ile sorunlara dur diyebilecek kararlılıkta, bilgide olduğu ve sorunlarımızı dikkate aldığı için teşekkür ederiz.

 

http://ogeder.org/forum/calismalar/genel-baskanimiz-vahdet-ozkocak-yok-baskani-prof-dr-yekta-sarac-ile-gorustu-t4855.0.html